Svjesna sam jako važnosti svog stava i angažiranosti. Mladima u Hrvatskoj generalno se posvećuje premalo pažnje, ne daje im se dovoljan medijski prostor, a još se manji medijski prostor posvećuje manjinama.
Kao da se događa upravo u sadašnjem trenutku, s istim osjećajem straha, jeze, užasa, egzistencijalne ugroze i emocionalne trpnje. Tijekom života 6 od 100 osoba (6% populacije) doživjet će traumatsko iskustvo i posljedični PTSP.
Izbjegavanje, deranje, dugo zamjeranje pa erupcija svega što ste pomeli pod tepih, konstruktivan razgovor, izolacija, pretvaranje da je sve u redu? Smatrate da se sretni parovi ne svađaju? Bojite li se svađa jer strahujete da to znači katastrofu i da će konflikti nužno dovesti do prekida odnosa? Možemo li naučiti kako se kvalitetno svađati?
Koji mi dodir odgovara, kako mi tijelo reagira tijekom seksualne stimulacije, kako da komuniciram što mi paše, a što mi ne paše, kako da se prepustim užitku, kako mogu smanjiti tjeskobu i strah, što ću sa sramom, kome da se obratim za pitanja i nedoumice oko seksa?
Da, ulaskom u odnose povećava se šansa da ćemo biti povrijeđeni. Da, povećava se šansa gubitka kontrole. Ali i raste prilika da damo ljubav, da budemo nježni prema nekome, budemo voljeni, prihvaćeni, da nam bude zabavno, da obogatimo svoja iskustva. Život nije predviđen za ostanak u mjehurićastoj zaštitnoj foliji, na polici. Ljubav je iskaz hrabrosti i nade.